Main page

Комітет Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН з лісового господарства

13.06.2014

http://www.fao.org/uploads/RTEmagicC_Opening_Session.jpg.jpg
Комітет Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН з лісового  господарства є найвищим міжурядовим органом ФАО у лісовому господарстві. Засідання комітету відбуваються кожні два роки та збирають керівників лісових відомств зі всього світу з метою обговорення проблем лісового господарства.

Останнє 23-тє засідання Комітету проведено у липні 2016 року. Серед іншого обговорені наступні питання:

·        Стан лісів світу за результатами дослідження ФАО у 2016 році

·        Роль лісів у досягненні цілей збалансованого розвитку на період до 2030 року

·        Індикатори щодо звітності та моніторингу досягнення цілей збалансованого розвитку у відношенні лісів

·        Корпоративна стратегія ФАО зі зміни клімату

·        Можливості фінансової підтримки лісового господарства в рамках Паризької угоди

 

http://www.fao.org/typo3temp/pics/1fe18e98a2.jpg

З метою підготовки роботи комітету та вирішення нагальних питань розвитку лісового господарства на регіональному рівні створено та функціонують 6 регіональних комісій ФАО. На Європейському рівні це Європейська лісогосподарська комісія, засідання якої відбуваються раз на два роки. Останнім часом засідання Європейської лісогосподарської комісії проводяться спільно з Комітетом по лісу та лісовій галузі ЄЕК ООН. Останнє засідання відбулось у листопаді 2015 року року в м.Енгелберг, Швейцарська Конфедерація. Представника Держлісагентства обрано до складу бюро EFC.

034
Крім звітів регіональних представництв ФАО щодо роботи, проведеної за останні два роки, учасників спільної сесії було повідомлено, що робота ФАО у регіоні за останні два роки була зосереджена на питаннях

·        ландшафтного підходу у збалансованому лісоуправлінні,

·        лісових генетичних ресурсів

·        ролі лісів у забезпеченні продовольчої безпеки,

·        виконання добровільних керівництв по власності,

·        розробка інструментів збалансованого лісоуправління.

З метою посилення роботи в лісовому господарстві Європейського регіону створена секція по лісовому господарству та лісоматеріалам ЄЕК ООН/ФАО як спільний секретаріат Комітету по лісу та лісовій галузі ЄЕК ООН та Європейської лісової комісії ФАО.

У 2016 році за активної участі Держлісагентства розпочато процес перегляду Інтегрованого плану робіт секції лісового господарства та лісоматеріалів ЄЕК ООН/ФАО на період 2018-2021 роки.

15 вересня 2016 в Держлісагентстві спільно із секцією по лісовому господарству та лісоматеріалам ЄЕК ООН/ФАО проведено національний діалог «Санітарні рубки в Україні – стан та перспективи». Участь у заході взяли також представник Департаменту лісового господарства «Державні ліси Польщі», кафедри лісозахисту та деревинознавства Білоруського державного технологічного університету та Беллісозахисту. В ході обговорення зазначено, що погіршення санітарного стану лісів відмічається не лише в Україні, а в інших країнах Європи. Так в Польщі практично вполовину скоротились площі ялинових лісів, а в Білорусі вполовину скоротились площі ясенових лісів.

Розширену інформацію щодо роботи секції по лісовому господарству та лісоматеріалам ЄЕК ООН/ФАО можна отримати на сайті секції http://www.unece.org/forests.html та сайті Комітету з лісового господарства http://www.fao.org/forestry/57758/en/