Main page

Охорона лісу від пожеж

14.01.2019

Проблема охорони лісів від пожеж - одна з найскладніших, що вирішуються працівниками галузі. Особливо напруженою є ситуація у східних та південних областях, де внаслідок масштабного лісорозведення  на сотнях тисяч гектарів створені штучні насадження хвойних порід. Значному підвищенню пожежної небезпеки сприяє постійне зростання рекреаційного навантаження на ліси.

Підприємства Держлісагентства систематично проводять профілактично-роз’яснювальну роботу з населенням стосовно до­тримання вимог пожежної безпеки у лісах, виявлення порушників цих вимог і притягнення їх до адміністративної відповідальності.

Пожежна небезпека в лісових масивах посилюється під впливом людського фактору та погодних умов навесні та в кінці літа. Понад 98 % пожеж виникає з цієї причини.

Головною причиною лісових пожеж є порушення вимог пожежної безпеки в лісових масивах у період високої надзвичайної пожежної небезпеки та випалювання рослинності на сільгоспугіддях.

Охорону лісів від пожеж забезпечують 307 державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, у складі яких функціонує більше 1,7 тис. лісництв та 288 лісових пожежних станцій.

У лісах Держлісагентства створена мережа із 491 пожежно-спостережної вежі, з яких 324 - обладнано телевізійними система­ми спостереження. Безпосередньо охорону лісів від пожеж здійснюють близько 17 тис. працівників державної лісової охорони. Технічне оснащення лісопожежних підрозділів: 647 пожежних автомобілів, 433 лісопожежних модулі на повнопривідному шасі та пристосованій техніці, понад 1 тис. мотопомп, 8,8 тис. ранцевих лісових обприскува­чів, 2,2 тис. радіостанцій тощо.

Гасіння лісових пожеж на початковій стадії здійснюють відповідні підрозділи лісогосподарських підприємств. При загрозі виникнення надзвичайної ситуації в період високої пожежної небезпеки до гасіння лісових пожеж залучаються підрозділи ДСНС, облдержадміністрації та інші органи в межах їх компетенції.