Main page

13.06.2014

29778746974_819927a2d2_m
Комітет по лісу та лісовій галузі (попередня назва Комітет по лісу змінений у 2013 році) є міжурядовим органом ЄЕК ООН та платформою для країн Європейського регіону для обговорення та нагальних питань розвитку лісової галузі.

Засідання комітету проводяться один раз на рік. Щороку в рамках роботи комітету проводяться ринкові дискусії та здійснюється огляд стану ринку лісопродукції. Також однім з основних напрямків роботи комітету є питання ролі лісів в зеленій економіці, оцінка лісових ресурсів, перспектива розвитку лісових ресурсів та інші питання.

З метою посилення роботи в лісовому господарстві Європейського регіону створена секція по лісовому господарству та лісоматеріалам ЄЕК ООН/ФАО як спільний секретаріат Комітету по лісу та лісовій галузі ЄЕК ООН та Європейської лісової комісії ФАО.

У 2016 році за активної участі Держлісагентства розпочато процес перегляду Інтегрованого плану робіт секції лісового господарства та лісоматеріалів ЄЕК ООН/ФАО на період 2018-2021 роки.

DSC_4804
15 вересня 2016 в Держлісагентстві спільно із секцією по лісовому господарству та лісоматеріалам ЄЕК ООН/ФАО проведено національний діалог «Санітарні рубки в Україні – стан та перспективи». Участь у заході взяли також представник Департаменту лісового господарства «Державні ліси Польщі», кафедри лісозахисту та деревинознавства Білоруського державного технологічного університету та Беллісозахисту. В ході обговорення зазначено, що погіршення санітарного стану лісів відмічається не лише в Україні, а в інших країнах Європи. Так в Польщі практично вполовину скоротились площі ялинових лісів, а в Білорусі вполовину скоротились площі ясенових лісів.

Розширену інформацію щодо роботи секції по лісовому господарству та лісоматеріалам ЄЕК ООН/ФАО можна отримати на сайті секції http://www.unece.org/forests.html.