Main page

Володимир Бондар обговорив з громадськістю Прикарпаття питання розвитку лісової галузі

07.02.2018

IMG_20180207_110356

Сьогодні заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар зустрівся з громадськими активістами та представниками Громадської ради при Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, а також місцевими ЗМІ.

Вони приїхали до Держлісагентства з метою обговорити проблемні питання лісової галузі Прикарпаття та України.

Зокрема, секретар Громадської ради при Івано-Франківському ОУЛМГ Петро Матейко порушив питання відповідності одного з керівників лісгоспів області займаній посаді. Окрім того, обговорили загалом призначення на посади керівництва лісогосподарських підприємств.

«Держлісагентство перевірить надані факти, і я це особисто проконтролюю. Якщо порушення дійсно підтвердяться, то ми обов’язково відреагуємо належним чином. Щодо проведення конкурсів на начальників та заступників облуправлінь, чи призначення директорів лісгоспів та продовження з ними контрактів, то я закликаю вас, якщо є якісь факти зловживань чи недобросовісної поведінки – надавати агентству перед конкурсами та співбесідами. І ми будемо враховувати ці факти», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Також він поцікавився в активістів щодо їхньої думки про роботу Івано-Франківського ОУЛМГ. На що вони відмітили досить плідну співпрацю Громадської ради та облуправління. Також громадськість висловила свої побажання для подальшого розвитку співробітництва.

IMG_20180207_110438

Окрім того, сторони обговорили питання заготівлі та продажу деревини. Всі погодилися з тим, що наказ колишнього Держкомлісгоспу, який регламентує правила продажу деревини, у свій час був дійсно необхідний та прогресивний, однак на сьогодні він багато в чому не актуальний.

«Цей наказ Держкомлісгоспу діє тому, що він зареєстрований у Мінюсті. Держлісагентство не може його скасувати своїм рішенням. Але абсолютно з вами згоден, що Україні необхідні нові правила продажу деревини. І в цьому питанні ми з вами союзники. Ми зараз вже на законодавчому рівні плануємо створити нові прозорі правила продажу. І сподіваюся, що громадськість нам у цьому допоможе», - підкреслив Володимир Бондар.

Досить детально заступник Голови відомства та представники громадськості обговорили питання масового всихання лісів та шляхів боротьби з цією проблемою.

Представник волонтерської організації «Громадська ініціатива Галичини» Роман Островський підкреслив, що потрібно не лише змінювати правила санітарно-оздоровчих заходів, а й реорганізовувати лісопатологічні служби та вводити персональну відповідальність людей, які відводять дерева у санітарну рубку.

«І в цьому питанні ми також з вами союзники. Мені дуже приємно, що громадськість розуміє проблему масового всихання лісів. Ви на власні очі можете бачити, як всихають ялинники у Карпатах. У нас є також проблема з всиханням сосни на Поліссі. І зараз ми намагаємося виправити цю проблему шляхом внесення змін до нормативних актів. Хвору та мертву деревину потрібно швидко прибирати з лісу, щоб на її місці можна було висадити нові дерева. Адже, наприклад, жук-короїд заселяється у дерево та розмножується дуже швидко, а нам потрібно 2-3 місяці, щоб отримати дозволи на проведення санітарних заходів. За цей час зараженими та пошкодженими стають інші дерева, збільшення йде в геометричній прогресії. У Європі цього не допускають, там лісівник сам вирішує та приймає рішення. А щоб не було зловживань потрібно вводити персональну відповідальність. Тільки так ми зможемо вилікувати, зберегти та примножити наші ліси», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Також Володимир Бондар звернув увагу на те, що контролювати рубки, зокрема і санітарні, може громадськість. «Саме для такого громадського контролю ми й відкрили дані про лісорубні квитки. Будь ласка, беріть і перевіряйте, виїжджайте на місце, дізнавайтесь, і повідомляйте, якщо є порушення», - закликав він.

IMG_20180207_110302

Ще одним з питань, які обговорювалися, було недопущення передачі лісів у концесію. Учасники дійшли згоди, що в Україні не можна передавати ліси у концесію чи приватизувати.

«Держлісагентство також відстоює позицію, що передавати державні ліси у концесію недоцільно. Є дуже негативні приклади в інших країнах. Щодо приватних лісів – це інше питання. Зрозумійте правильно, ми не проти приватних лісів. Але приватний ліс, це коли людина чи підприємець має землю, наймає фахівців лісового господарства, які заліснюють цю землю і там виростає ліс, яким потім ця людина може користуватися відповідно до загальноприйнятих правил. Однак, правила ведення лісового господарства мають бути єдиними для всіх», - пояснив Володимир Бондар.

Окрім того, представники громадськості запропонували проводити виїзні табори за участю студентів та учнів шкільних лісництв з метою популяризації дбайливого ставлення до природи. Сторони домовилися посилити співпрацю щодо залучення молоді до питань лісового господарства.