Main page

У Яснозірському лісництві на Черкащині облаштували розсадник для декоративних рослин

16.06.2017

Цього року на території Яснозірського лісництва Корсунь-Шевченківського лісгоспу створили новий розсадник. Тут висадили різні види хвойних декоративних рослин ­– туї, ялівці, блакитні ялини. Саме з них будуть в подальшому відібрані кращі зразки  для створення плантацій декоративного посадматеріалу шляхом живцювання.

Головне правило вирощування якісного посадматеріалу, зазначають корсунь-шевченківські лісівники, – це особливий догляд, який, головним чином, полягає у правильному поливі, особливо у спекотні літні місяці. Тож для цього встановили систему крапельного зрошення, яка дозволяє підтримувати рослини в оптимально вологому ґрунті.

«Шкільне відділення для дорощування декоративних рослин – це наш новий об’єкт на території лісництва. Вирощувати саме якісний посадматеріал – надзвичайно кропітка робота, яка потребує часу і зусиль. Для того, аби раціоналізувати наші ресурси, ми встановили систему крапельного поливу. Її перевага в тому, що вода подається безпосередньо у прикореневу зону рослини регульованими малими порціями з допомогою спеціальних дозаторів-крапельниць, що не дозволяє кореневій системі пересихати і не створює твердої кірки на поверхні ґрунту. Також дозволяє радикально зменшити кількість води для поливу», – розповідає лісничий Яснозірського лісництва Леонід Буруль.

Тож у недалекому майбутньому лісівники матимуть відмінний декоративний посадковий матеріал не лише для озеленення території лісництва, а й для реалізації населенню, організаціям та установам.

Варто зазначити, що територія Яснозірського лісництва є гарним прикладом ландшафтного дизайну та чудового озеленення. Тут є затишна паркова зона, за якою постійно доглядають працівники структурного підрозділу, та щороку додають до неї щось нове. Цієї весни тут висадили чимало нових вічнозелених декоративних рослин, а також нещодавно сюди завезли великий декоративний камінь, який відтепер прикрашатиме цю місцину.

Ще однією особливістю Яснозірського лісництва є ялинкова алея. Саме тут із звичайнісіньких ялин вже упродовж кількох років створюють справжніх красунь, що мають довершені конусоподібні форми, яких досягають за допомогою фігурної стрижки.

 

За інформацією Прес-служби Черкаського ОУЛМГ

 

Новина на Facebook