Main page

Буковинські лісівники активно співпрацюють з науковцями

16.06.2017

Днями на базі державного підприємства «Берегометське лісомисливське господарство» (Чернівецька область) відбувся дводенний науково-практичний семінар на тему «Наукові засади раціонального використання, збереження і відтворення лісів та мисливського фонду в системі антикризового управління  і відтворення економіки регіону».

Організаторами наукового заходу виступили Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ (кафедра обліку та оподаткування) і берегометські лісівники.

Питання для обговорення, які виносились на семінар, досить актуальні та важливі як для науки, так і для виробництва. Викладачам інституту було цікаво побачити на практиці дію фінансово-економічних процесів, які вливають на розвиток територій, в даному випадку Вижницького району та області в цілому. За допомогою науковців, лісівники доводять, що працювати в лісомисливському господарстві – це відповідально і почесно.

Привітав учасників зібрання головний лісничий Іван Акришора, який дав коротку характеристику роботи лісмисливгоспу і побажав викладачам плідної та успішної роботи. Завідуюча кафедри обліку та аудиту Світлана Лучик ознайомила присутніх із викладацьким складом, серед яких були професори, доценти, кандидати наук, старші викладачі економічних наук. Вона висловила надію на майбутню співпрацю і дружні стосунки між науковцями і лісівниками.

Далі інженер з лісових культур Борис Баран розкрив питання лісозбереження, лісовідновлення  як складової  економічної та екологічної безпеки України та її регіонів. Він детально розповів про лісові насадження, систему природного поновлення лісів, окреслив пріоритетні напрямки розвитку лісового господарства та проблеми всихання ялин на території лісових угідь ДП «Берегометське ЛМГ».

Про основні напрями використання лісових ресурсів, оцінку, облік, контроль, ефективність ведення лісового господарства в контексті вирішення правових та соціально-економічних проблем ознайомила викладачів головний економіст Любов Гаврада. Також вона порушила низку важливих питань, які необхідно вирішувати на законодавчому рівні. 

Питання обчислення та встановлення розміру обов’язкових платежів за користування лісовими ресурсами висвітлила головний бухгалтер лісгоспу Ольга Георгійчук. Завдяки умілому підходу до організації роботи, фінансовий стан підприємства один з кращих на Буковині, а можливо і в Україні. Адже вчасно виплачується заробітна плата, податки, закуповується техніка, верстати та багато іншого.

Головний мисливствознавець Андрій Марчук охарактеризував основні проблеми охорони мисливського фонду та здійснення заходів щодо запобігання браконьєрству.

Про колективний договір, пільги, матеріальні допомоги та соціальний захист працівників підприємства повідомив голова профкому Василь Бужора. Адже найдорожчим багатством господарства є люди – працівники, яких найбільше серед всіх лісових господарств країни – 654 особи. Це цілі династії, це справжні фахівці та професіонали своєї справи.

Викладачів КНТУ було ознайомлено з новим напрямком діяльності – розвитком лісового гірського туризму. Крім демонстрації кінофільму та презентації цього напрямку роботи, викладачі пройшли лісовими фірштегами (стежками), відвідали Будиночки лісника та рекреаційні місця відпочинку.

До вподоби учасникам семінару стала екскурсія у музей Вижницького коледжу прикладного мистецтва та форелеве господарство «Ішхан» в с. Банилів.

Попереду багато цікавих проектів. Лісівники показали, що відкриті для співпраці та готові поділитися досвідом роботи, продемонструвати свої потужності, розповісти про ліс і, звичайно, прийняти на відпочинок.

 

За інформацією ДП «Берегометське ЛМГ»

 

Новина на Facebook