Main page

ЕЛЕКТРОННІ ТОРГИ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ БУКОВИНСЬКИМ ЛІСГОСПАМ ПРОЗОРІСТЬ РЕАЛІЗАЦІЇ ЛІСОМАТЕРІАЛІВ ЗА СПРАВЕДЛИВО ВИЗНАЧЕНОЮ РИНКОВОЮ ЦІНОЮ

13.09.2017

 

В електронному форматі в режимі он-лайн відбувся аукціон з продажу необроблених лісоматеріалів (заготівля 4 кварталу цього року), які виставили на реалізацію держлісгоспи Буковини для забезпечення виробничих потреб деревообробної галузі у сировині.

Торги за допомогою сучасних ІТ-технологій на високому рівні організувала і провела Буковинська універсальна біржа.

Раніше електронні біржові торги проходили як допоміжні, для реалізації лісопродукції, що не знайшла покупця на основних аукціонах у біржовій залі.

Віднедавна Державна агенція лісових ресурсів України ухвалила стратегічне рішення про цілковите переведення у електронний формат аукціонів з продажу необробленої деревини.

«Усі учасники біржових торгів, які щойно відбулися у Чернівцях за новими правилами, переконалися у правдивості слів заступника голови Держлісагентства Володимира Бондаря, що сучасний електронний формат робить процес продажу деревини прозорим, відкритим, зменшує різного виду корупційні ризики та можливі домовленості, – зазначає в.о. начальника Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства Роман Череватий. – Переваги вагомі для державних лісогосподарських підприємств краю. Сім лісгоспів з десяти одразу реалізували весь виставлений на аукціон обсяг продукції. Три лісгоспи – максимальний її об’єм. Але що дуже важливо – у результаті торгів усі без винятку державні підприємства вийшли на високі реалізаційні ціни поданих ними лотів, оскільки торги в електронному режимі забезпечили справжню вільну здорову конкуренцію для формування справедливої ринкової ціни. Це означає, що держлісгоспи області сплатять в державний і місцевий бюджети ще більше податків, а виручені кошти зможуть спрямувати на покращення ведення лісового господарства, технічну модернізацію виробничих процесів, підвищення безпеки робочих місць».

Як зазначив Роман Череватий, вичерпна інформація про заготівлю і реалізацію деревини держлісгоспами, а також про результати аукціонних торгів міститься на сайті Чернівецького ОУЛМГ.

Варто зазначити, що Буковинська універсальна біржа свого часу чи не першою в країні застосувала при аукціонах можливості Інтернету. Для цього спеціалісти Буковинської універсальної біржі розробили ІТ-програму, алгоритм роботи якої згодом взяли на озброєння їх колеги з інших областей. 

«Для проведення торгів за новим форматом онлайн-аукціонів ми надали їх учасникам удосконалений зручний електронний майданчик, – розповідає голова біржового комітету Володимир Любімов. – Він забезпечує високу надійність, конфіденційність. Ми удосконалили програму в плані справедливого визначення переможців торгів, готових заплатити максимальну ціну за товар. Після кожного кроку у покупців є достатньо часу визначитися у своїх подальших діях».

Серед переваг електронних аукціонів – відсутність у покупців нездорового ажіотажу і виру зайвих емоцій, які є невід’ємним атрибутом традиційних торгів у біржовій залі. Перебуваючи наодинці з мовчазним комп’ютером, їх учасники можуть підійти до придбання товару з холодним серцем та тверезим розумом. Ніхто нікому не погрожує, ніхто ні з ким не домовляється за спиною інших покупців.

Фахівці біржі проводять також навчання учасників торгів, надають їм консультаційну і технічну допомогу в опануванні новими аукціонними технологіями. «Жодних проблем із вільним доступом до торгів нема. І держлісгоспи нашої області, підпорядковані Чернівецькому обласному управлінню лісомисливського господарства, і деревопереробні підприємства озброєні сучасною комп’ютерною технікою», – зазначає Володимир Любімов.

Не виправдались також побоювання окремих деревопереробників Буковини, які запевняли, що на цілковито анонімних електронних торгах покупці з інших областей зможуть скупити всю деревину буковинських лісгоспів, залишивши місцевого товаровиробника без сировини. Як зазначають спеціалісти Буковинської універсальної біржі, склад учасників торгів не змінився.

Нагадаємо, що відповідно до умов торгів, у них можуть брати участь лише суб’єкти господарської діяльності, що мають власне деревообробне виробництво.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ