Main page

Лісівники Хмельниччини підбили підсумки роботи за півріччя

09.08.2017

Відбулося засідання колегії  Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Відкриваючи засідання колегії, начальник управління Петро Пешко проінформував про рішення виїзної наради Держлісагентства, і про те, які завдання поставлено перед лісівниками. Зокрема, необхідно консолідувати зусилля у реформуванні галузі, залучивши до цього всі зацікавлені сторони.

Під час колегії обговорили результати роботи підприємств області за півріччя.

Начальник відділу лісового  та мисливського господарства Віктор Самсонов, аналізуючи лісокультурне виробництво, зазначив, що річний план лісовідновлення виконано на 107% (1345 га при завданні 1260 га). Річний план створення лісових культур виконано на 105%. Заліснено площу 1065 при завданні 1010 га. Технічне приймання об’єктів лісокультурного фонду засвідчило, що якість лісових культур поліпшилася. Цьогоріч підприємства створили 7 га плантацій новорічних ялинок і 3,3 га шкілок декоративного садивного матеріалу.

Догляди за лісовими культурами в держлісфонді проведено на площі 2489  га. Підприємства також успішно впоралися із завданням щодо доповнення лісових культур у держлісфонді та в захисному лісорозведенні, а також з вирощуванням садивного матеріалу в розсадниках.

Велику увагу підприємства приділяють охороні лісу від пожеж. Торік на придбання пожежної техніки та обладнання витратили 3,7 мільйона гривень. У пожежонебезпечний період ведеться цілодобове телеспостереження за лісом. Підприємства серйозну увагу приділяють створенню мінералізованих смуг і догляду за уже діючими. Така кропітка робота дає результати: з початку року сталося лише два  незначних загоряння лісу, які швидко ліквідували.

Заступник начальника управління Володимир Колезник прроаналізував стан лісопромислової  діяльності. В першому півріччі від усіх видів рубок заготовлено 271 тис. кубометрів ліквідної деревини. Планові завдання  лісозаготівель виконані всіма лісгоспами.

За півріччя на власних потужностях перероблено 9100 кбм деревини. Випущено продукції на суму 15,2 млн. грн.

За звітний період до бюджетів усіх рівнів внесено майже 84 млн грн., що на 18 млн грн більше відповідного періоду минулого року. Єдиного соціального внеску сплачено 26 млн грн – на 7 млн грн більше відповідного періоду минулого року.

Свій виступ на колегії перший заступник начальника управління Володимир Хоптинець присвятив проблемі боротьби з шкідниками лісу. Також звернув увагу підприємств на заготівлі насіння, вирощуванні посадкового матеріалу.

За інформацією Прес-служби Хмельницького ОУЛМГ