Main page

У Свеському лісгоспі, що на Сумщині, придбали нову техніку для догляду за лісом

09.08.2017

Вчасний та якісний догляд за лісовими культурами у період їх розвитку і росту – необхідна передумова високопродуктивного лісу у майбутньому. Тому літо – для лісівників пора особливо гаряча. Адже кожна ділянка лісових насаджень не повинна лишитись без догляду. Догляд за насадженнями в основному проводиться вручну, сікорами. Робота об'ємна, і за часом, і за людським ресурсом.

Цього року у Свеському лісгоспі подбали про механізований догляд за лісовими культурами. Автопарк підприємства поповнили два мульчери.

«Таку техніку ми побачили, перебуваючи у білоруських лісівників. Робота мульчерів нам сподобалась», - ділиться досвідом директор Свеського лісгоспу Олег Закусило. – «Основна мета придбаної техніки – знищення порослі в міжряддях культур, за необхідності, проходження квартальних просік та мінералізованих смуг».

Один з агрегатів працює над поверхнею землі, горизонтально крутячи ланцюгами, за рахунок високих обертів, і в залежності від рельєфу, він здатний перебити рослини товщиною до 4 см заввишки. Інший, навпаки, входячи в грунт, зрівнює і перебиває разом з землею порубкові рештки, коріння небажаних дерев та кущів товщиною до 20 см.

Свеські лісівники впевнені, що таке капіталовкладення техніка відпрацює ефективною роботою, а ліс – віддячить за якісний догляд високопродуктивними лісовими насадженнями.

Наразі відбувається апробація придбаної техніки.

 

За інформацією Прес-служби Сумського ОУЛМГ