Main page

Легендарний могилів-подільський лісівник Степан Максимович Романишин зустрів славне 95-річчя!

12.01.2018

 

ODESSA-2 2030834

За дорученням начальника обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондаря прес-секретар Вінницького ОУЛМГ С.Т.Вовк та головний лісничий ДП «Могилів-Подільський лісгосп» О.І. Хомич завітали в гості до Степана Максимовича Романишина, який в даний час мешкає в м. Одеса. Вони привезли ветерану-лісівнику - живій легенді не лише ДП «Могилів-Подільський лісгосп», а й Вінниччини, сердечні вітання з 95-річчям. Найстаршому лісівнику Вінниччини, людині, з якою пов’язано 43 роки історії Могилів-Подільського держлісгоспу, представники управління й держлісгоспу передали найщиріші вітання!

Перегортаючи сторінки особистої книги життя ветерана, бачиш неймовірний фільм про життя країни, Подільського Лісу, про життя лісівників Вінниччини. Це яскраве, насичене нелегкою працею, життя мають знати сьогоднішні й прийдешні покоління.

Адже саме в роки роботи Степана Максимовича творилася вічна історія майбутнього Подільського Лісу, творився чи не найцінніший спадок для поколінь – свобода, гідність, професійна честь лісівника. Творився його величність Ліс! Зокрема, створювався і нині велично-зелений та мальовничий Могилів-Подільський, де на кам’янистих крутосхилах Дністра було колись порожньо, голо і сумно.

С.М. Романишин – людина-легенда, солдат, який ціною власного життя захищав рідну землю від німецько-фашистських загарбників, лісівник, який власними руками творив красу для майбутніх поколінь. Він причетний до створення 15600 га лісу, з яких половина – на яруго-балках. Сьогодні першим дубам, які ветеран у свій час посадив у Мурованокуриловецькому лісництві, вже 68 років!

Непростою була його доля! Пережив і голодні роки 1933-го, і страшні роки Великої Вітчизняної війни, втратив здоровя через осколок міни у легенях… Але не втратив любові до життя, до людей і до лісу. В трудовій книжці має всього два записи: приступив до роботи в 1950-му, а звільнився – в 1993-му році, коли вже «стукнуло» 70…

 

ODESSA-1 0636

А.О. Бондар наголошує, що сьогоднішнє покоління лісівників Вінниччини пишається тим, що до когорти кращих лісівників України, Вінниччини навіки вписано ім’я С.М. Романишина! Бо це Людина великої життєвої мудрості, лісівник-працелюб, скромний творець прекрасного, гідний приклад для прийдешніх поколінь.

За дорученням лісівників Анатолій Омелянович бажає Степану Максимовичу міцного, як його дуби, здоров’я, радості від великої та дружньої родини - від дітей, внуків, правнуків… Колектив Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства дякує ветерану за те, що став він частиною історії покоління величних лісівників, уособленням цілої епохи у створенні Лісу, за те, що творив добро, ростив ліси, навчав й виховував собі гідну зміну, пише яскраві спогади про життя вінницьких лісівників.

Степан Максимович щиро подякував начальнику Вінницького ОУЛМГ А.О. Бондарю, директору рідного Могилів-Подільського держлісгоспу В.М. Іщуку, колегам-лісівникам області за сердечні вітання, за повагу й увагу. Вдячні лісівникам Вінниччини й доньки ветерана Валентина й Тетяна, їхні сім’ї, внуки й правнуки. Це справді була незабутня зустріч на одеській землі вінницьких лісівників з ветераном-вінничанином С.М. Романишиним!

Прес-служба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства