Main page

Перемоги буковинських лісівників на Всеукраїнських змаганнях

13.09.2017

IMG_20170906_080600

  

 

На Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора-2017» та на Всеукраїнських змаганнях вальників лісу, які щойно відбулися у Київські області на базі ДП «Тетерівське лісове господарство», представники лісового господарства Буковини посіли призові місця.

Чернівецьку область на змаганнях представляли працівники Берегометського держлісмисливгоспувальник лісу Чемернарського лісництва Костянтин Жолован та водій трелювального трактора Руслан Граб, від ДП «Сторожинецький лісгосп» водій лісовозу з 12-річним стажем Дмитро Бойчук, а також викладач Сторожинецького лісового коледжу, завідувач денним відділенням Віталій Слюсарчук.

Робота вальника лісу сповнена ризику і небезпек. Тому вона вимагає високої професійної майстерності та суворого дотримання правил виробничої безпеки. Всього у конкурсі вальників лісу взяли участь 34 учасника. Вони змагалися, зокрема, у звалюванні дерева, заміні пильного ланцюга бензопили, розкряжуванні комбінованим різом. Костянтин Жолован з Берегометського ДЛМГ показав 8-й результат. Почесне ІІ місце виборов Віталій Слюсарчук зі Сторожинецького лісового коледжу, обігнавши знаних і прославлених багаторазових чемпіонів.

Цікавими були змагання операторів гідроманіпуляторів, головна мета яких – ознайомлення з новинками техніки, обмін передовим досвідом, популяризація професії. Кожний учасник конкурсу складав зруб у вигляді колодцю з 9 рівнів циліндрованих колод у 6 метрів.

Наш Руслан Граб у конкурсі професійної майстерності операторів гідроманіпуляторів з усієї України виборов призове 3 місце.

Призер Всеукраїнських змаганнях вальників лісу Віталій Слюсарчук працює у Сторожинецькому лісовому коледжі з 2007 року. Викладає студентам спеціальні дисципліни, вчить їх азам професії, у тому числі і лісорубній справі.

«Викладачі профільних навчальних закладів повинні не тільки мати ґрунтовні знання, але й бути майстрами лісівничої справи, знати на практиці усі роботи, якими будуть займатися їхні учні», – каже Віталій Васильович.

У всеукраїнських конкурсах Віталій Васильович бере постійну участь з 2009 року. Виборював призові місця. Але нинішнє, друге, – найвище.

«Шкода, що цього року у змаганнях брали участь від коледжів тільки викладачі зі Сторожинця і Малина (Житомирська область), – зауважує Віталій Слюсарчук. – Варто було б повернути відомче підпорядкування лісових коледжів Держлісагенції. Адже ми працюємо в одній галузевій системі, на одну мету».

Черговий  34-й  Світовий чемпіонат лісорубів відбудеться у вересні 2018 році в Норвегії. Команда з України теж візьме у ньому участь.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ