Main page

Держлісагентство не допустило вилучення майже 70 тис. га лісу з державної власності

13.09.2017

Київський апеляційний господарський суд за позовом Державного агентства лісових ресурсів України визнав незаконним та скасував розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 03.03.2016 № 98-р «Про передачу земельних ділянок».

Зокрема, планувалося виведення 66,7 тис. га земель лісогосподарського призначення із державної власності у комунальну.

Дізнавшись про таке рішення Чернівецької ОДА, Державне агентство лісових ресурсів спершу звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом про визнання незаконним та скасування розпорядження. Рішенням Господарського суду міста Києва від 29.05.2017 у справі № 910/19932/16 у задоволені позову було відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, Державне агентство лісових ресурсів звернулося до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просило скасувати рішення Господарського суду міста Києва та прийняти нове рішення, яким визнати незаконним  та скасувати розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 03.03.2016 № 98-р «Про передачу земельних ділянок».

Зазначимо, що згідно із законодавством до земель державної власності, які не можуть передаватися у комунальну власність, належать земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні державних підприємств. Державні землі можуть вилучатися для суспільних та інших потреб лише за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради міністрів АРК, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень.

Державні лісогосподарські підприємства, які належать до сфери управління Держлісагентства, не надавали нотаріально засвідченої згоди на вилучення земельних ділянок. Держлісагентство не погоджувало питання вилучення земельних лісових ділянок від підвідомчих підприємств Чернівецької області та передачу їх у спільну власність територіальних громад.

Також лісгоспи виготовили матеріали лісовпорядкування (планово-картографічні матеріали, планшети та інше), які згідно з пункту 5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України є документами, що підтверджують право постійного користування на раніше надані землі до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками.

Врахувавши всі аргументи Держлісагентства, Київський апеляційний господарський суд визнав незаконним та скасував рішення про вилучення 66,7 тис. га лісу з державної власності.