Main page

У гірських лісових масивах Буковини відбудеться Чемпіонат Європи зі спортивного орієнтування "Рогейн"

14.07.2017

У  ДП «Берегометське ЛМГ» 13 липня відбулася робоча зустріч керівництва підприємства з представниками великого спорту. Було обговорено проведення на теренах Вижниччини, зокрема, лісових угідь лісмисливгоспу, Чемпіонату Європи зі спортивного орієнтування «Рогейн» (екстремальне орієнтування на 24 години).

Україна виграла тендер на проведення такого важливого спортивного заходу у Литви, Естонії та Франції, які також претендували на прийом Чемпіонату у себе. Цікавим став той факт, що саме Буковинський ландшафт підходить для проведення таких змагань, а саме територія лісових угідь лісгоспу та НПП «Вижницький».

Ініціатором та сподвижником цього виду спорту є Чернівецька обласна Федерація зі спортивного орієнтування. Її Президент та директор Чемпіонату Європи Віктор Скрипник розповів про проведення таких змагань у 2010 році на теренах нашої області, кількість учасників тоді сягала близько 300 осіб.

У цьому році передбачається, що участь у Чемпіонаті візьме більше 600 осіб. Головний суддя загань, він же і суддя національної категорії з «Рогейну» Володимир Ліпка, охарактеризував рельєфність території, яка підходить для проведення Чемпіонату Європи. Юхим Штемплер, голова Всеукраїнської тренерської ради, заслужений тренер України зі спортивного орієнтування, ознайомив керівництво лісмисливгоспу з відповідною картою та заявкою на проведення змагань. А також з територіями лісових угідь тих лісництв, які будуть залучені до «Рогейну».

Проведення Чемпіонату Європи зі спортивного орієнтування призначено на 17-19 серпня 2018 року. Проте роботи в організації підготовки дуже багато. Лісівники зі спортсменами напрацювали «дорожню карту»  змагань, визначились з проведенням оргкомітету та обрали координатором Чемпіонату Європи з «Рогейну» Тетяну Тирон. У робочій зустрічі взяв участь також головний мисливствознавець ДП «Берегометське ЛМГ» Андрій Марчук.

Як наголосили учасники зустрічі, Чемпіонат Європи з «Рогейну» це престижний захід Буковинського краю і лісомисливського господарства. Адже це популяризація розвитку лісового гірського туризму.

 

За інформацією ДП «Берегометське ЛМГ»