Main page

Представники Шведської й Литовської компаній BCC відвідали Чортківський лісгосп

12.10.2017

 

IMG_3642

Компанія BCC (БіСіСі) спеціалізується на виробництві обладнання для вирощування сіянців дерев для лісовідтворення. Зокрема, основною метою компанії є ознайомлення українських лісових господарств із сучасними технологіями й обладнанням для обробітку насіння та вирощування сіянців із закритою кореневою системою.

Власне, поїздка представників Шведського представництва компанії BCC Андреаса Бернера та Литовського представництва Евалдаса Блажевічіуса в Чортківський лісгосп була планомірною, так як цьогоріч у Скала-Подільському лісництві відкрито павільйон притінення для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою.

 Наразі павільйон розраховано на вирощування 180 тисяч штук сіянців лісових порід. Відтак у лісгоспі планують його розширити та поставити вирощування на конвейер, забезпечивши таким чином всю область садивним матеріалом із закритою кореневою системою, тож постало логічне питання відмови від ручної роботи та доведення її до повної автоматизації. Зокрема, лісівників Тернопільщини зацікавила робота автоматизованої лінії з вирощування сіянців лісових порід із закритою кореневою системою. Як повідомив Андреас Бернер, за одну робочу зміну лінія може закласти 300 тисяч штук сіянців із ЗКС.

IMG_3617

 

У робочій зустрічі, яка відбулася 11 жовтня, взяли участь начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів Надія Козацька, директор ДП «Чортківський лісгосп» Василь Фреяк, головний лісничий Роман Попіль та лісничі Колиндянського й Скала-Подільського лісництв Володимир Чегус і Володимир Гайовський.

IMG_3627

 

Спершу гості відвідали Колиндянське лісництво, зокрема, центр із вирощування декоративного садивного матеріалу з закритою кореневою системою атестовану клонову плантацію гібридної модрини – єврояпонської.

IMG_3651

 

У Скала-Подільському лісництві представники компанії відвідали павільйон притінення для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою. Зокрема, європейські гості дали схвальну оцінку вирощування сіянців лісових порід із ЗКС.

 Під час зустрічі обговорено безліч питань, які цікавили обидві сторони. Крім того, гості показали презентацію роботи автоматизованої лінії та системи поливу, розрахованої на велику площу вирощування сіянців. А також розповіли, які методи відтворення лісів застосовують у їхніх країнах.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ