Main page

Лісівники Вижниччини виховують у молоді повагу до лісу

12.02.2018

IMG_20170322_111634

 

 

ДП «Берегометське ЛМГ» активно працює з учнівською та студентською молоддю задля профорієнтації щодо роботи у лісовому господарстві, популяризації лісівничих знань, виховання у молоді поваги до природи та лісу зокрема.

«Пишаємося вихованцями  учнівського лісництва, що діє при Карапчівській загальноосвітній школі та нашому Вашківецькому лісництві, - розповідає директор БДЛМГ Руслан Максимчук. – Торік учні, зокрема, брали участь  у роботі обласного етапу ХІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, стали його переможцями та представляли Буковину на фінальному етапі ХІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв у м. Житомир у вересні 2017 року, де вибороли почесне третє місце».

Особливо цікавою для дітей є науково-дослідницька діяльність, робота над науково - дослідницькими проектами та участь у різних конференціях. Карапчівські  школярі Яна Зав’ялець та Люда Ватрич посіли перші місця за результатами захисту науково-дослідницьких робіт та у виставці-презентації досягнень свого шкільного лісництва. Бажаймо наполегливим і старанним школярам нових здобутків і перемог, надалі цікавитись проблемами лісу, бути справжніми фахівцями лісівничої галузі.

А ще буковинські лісівники запрошували учнівську молодь взяти участь у конкурсі малюнку «Ліси поруч з нами», присвяченому Міжнародному дню лісу. Організатором конкурсу є Національне представництво FSC в Україні за сприяння громадської спілки «Асоціація відповідальних лісопромислових підприємств України». Мета конкурсу: формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого відношення до лісів України, а також популяризація сталого способу життя та користування лісовими продуктами.

Своїми знаннями працівники ДП «Берегометське ЛМГ» постійно діляться з учнями берегометських шкіл на відкритих уроках в рамках Всесвітнього дня лісу та Міжнародного дня води. Інформацію про важливі напрямки роботи розвитку лісової галузі в Україні та Берегометському лісмисливгоспі зокрема надає начальник лісового відділу, досвідчений лісівник з 32-річним стажем роботи Ярослав Лазоряк (на фото).

Торік організовано та проведено ознайомчу туристичну мандрівку для студентів третього курсу географічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича з метою вивчення організації туристично-рекреаційної діяльності на базі ДП «Берегометсье ЛМГ». Запропонувала таку співпрацю доцент кафедри економічної географії та екологічного меджменту, кандидат сільськогосподарських наук Ольга Данілова. Студенти відвідали рекреаційне місце відпочинку «Водограй» Гірсько-Кутського лісництва, лісничий Микола Одотюк, «Будинок лісника» Чемернарського, лісничий Богдан Ковалюк, розсадник «Звараш» Лопушнянського лісництва, лісничий Юрій Сергій.

 Постійно Берегометске лісомисливське господарство залучає учнівську молодь до традиційної роботи з посадки лісових культур в рамках акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках!» Посадка лісових культур відбувається у кожному з 9-ти лісництв, куди залучаються школярі Вижниччини. Для дітей це завжди цікаво і дуже корисно.

Добре і грамотне партнерство школи і лісгоспу виховує у дітей любов і повагу до природи, лісу, всього довкілля.

У наших планах на 2018 рік розширити коло шкільних лісництв, проводити у всіх школах району відкриті уроки з лісової тематики, організувати і провести фахові змагання серед учнівської молоді на базі підприємства.

Тетяна Тирон,

прес-служба БДЛМГ